Pininfarina en iyi hypercar ile Cenevre’de şov yapacak! 1900hp ?

0

Pininfarina Cenevre otomobil fuarında en iyi hypercar ile güç gösterisine hazırlanıyor.

Öncelikle hypercar ne demek? yanıt getirmek gerekiyor. Supercar’ın ne anlama geldiğini muhakkak herkes biliyordur. Hypercar için Supercar’ın en güçlü ve dolayısıyla en pahalı varyasyonu olarak düşünebilirsiniz. Nitekim tanımlamalarda da o nedenle “en iyi” ifadesi kullanılır.

Alfa Romeo’nun topraklarında yani İtalya’da üretilen Pininfarina, aslında Avrupa’da kendinden oldukça söz ettirmekte. Nitekim yüksek hacimli ünite seçeneklerinden dolayı, sınırlarımıza dahi yaklaşması ne yazık ki söz konusu olmamıştır. Elektrik ünite ile hareket edecek olan Battista olarak isimlendirilen hypercar, 500km dolaylarında bir menzile sahip olacak. Motor gücü detaylarına baktığımızda 1900HP 2300Nm tork güç üreten elektrik ünitesine sahip olan aracın 0-100 değerleri için 2 saniyenin biraz altında olduğu belirtiliyor.

Tüm bu gücün elbette bir bedeli var. 1.5 milyon sterlin satış rakamı ile sadece 150 adet üretilecek olan Battista’yı kim alır yanıtını vermek oldukça güç. Henüz bir yol aracı olarak bile lanse edilemiyorken, 1.5 milyon Sterlin‘i dünya üzerinde verecek 150 kişiyi bulmaları oldukça güç olacaktır.  İçten yanmalı Koenigsegg varken üstelik 🙂 Mart 2019’da düzenlenecek Cenevre fuarında gün yüzüne çıkacak olan aracın detayları ulaştıkça, detaylarını aktarıyor olacağım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin