Peugeout Sport’un geliştirmiş olduğu 508 Hybrid Concept, önümüzdeki ay Cenevre Otomobil Fuarı’nda.

Peugeot’un yüksek performanslı mild-hybrid üniteye sahip olacak 508 Sport önümüzdeki Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda karşımıza geliyor olacak.

Peugeot Sport tarafından geliştirilen PureTech 200hp güç üreten üniteye sahip olacak olan araca ayrıca 110hp bir elektrikli ünite eşlik ediyor olacak. Bu ikili kombinasyon ile birlikte 0-100 km/s hıza tam 4.3 saniyede ulaşan canavarın son sürati ise 250km/s olacak.

11.8kWh bataryaları ile 50km menzile kadar sıfır emisyon yani tamamıyla elektrik ünitesiyle mesafe kat edebilecek olan Peugeot 508, spor bir araç olduğu kadar, çevreci olduğunu da fabrika değerlerine bakarak net bir şekilde ifade edebiliriz.

Kabin içerisinde Avrupa pazarında güncel olan kabin içi tasarımı bizi karşılarken, Peugeot Sport elbette direksiyon simidine imzasını atmış durumda. 12.3inc dijital sürücü ekranına sahip olan araç, 10inc multimedia ekranı ve şalter görünüme sahip orta konsolda yer alan tuş kombinasyonlarıyla, benim fikrimi soracak olursanız fazlasıyla şık ve güzel.

HALA İZLEMEDİNİZ Mİ?

5 Mart tarihinde kapılarını açacak olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda ne yazık ki olamayacağım. Ancak detaylarıyla buradan size gelişmeleri aktarıyor olacağım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin