Yenilenen Peugeot 208 ‘i anlatmaya başlamadan önce gün geçmiyor ki PSA grubundan gelişme haberleri gelmesin. Opel’in katılması, I-Cocpit konusunda markanın turnayı gözünden vurması ve dahası.

Peugeot 208 önümüzdeki sene Cenevre Otomobil Fuar’ında görücüye çıkmaya hazırlanıyor. Casus kameralara takılan görüntülere baktığımızda, 3008 ile aramıza katılan yeni tasarım dilinin doğal olarak 208’e de yansıtılmış olduğunu açık ve net görmekteyiz.Aslan pençesi formundaki ön aydınlatma ve arka stop aydınlatmalarının yanı sıra, tampon tasarımın elden geçip, daha köşeli ve sportif bir aracın bizi karşılayacağını söylemek sanırım yanlış olmaz.  Sınıfında dişli Alman rakipleri, fiyat performans araçları üzerinde harıl harıl çalışa dursun, Peugeot 208 standart 1.2 litrelik  3 silindirli motor seçeneklerine ek olarak elektrikli bir ünite ile de bizleri karşılıyor olacak.

Bu maliyetleri düşürür mü yükseltir mi bilinmez. Marka yetkilileri henüz menzil konusunda net bir bilgi vermese de, yeni platform üzerine inşa edilen 208 için üzerinde çalışmaya devam ettikleri ve batarya/yol menzili konusunda henüz diğer büyük araçlar kadar verimli olmadığını dile getirmekteler.

10.09.2018 tarihli güncel Peugeot 208 fiyat listesini de paylaşıyor olalım.

Görüşmek üzere..

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin