General Motors’a bağlı Opel’in Fransız PSA grubuna geçmesiyle değişimin ayak sesleri gelmeye başladı. Vauxhall Vivaro yakında yollarda olacak.

Bilmeyenleriniz için markanın aslında Opel olduğunu hatırlatmakta fayda var. Geçtiğimiz yıl markanın Fransız PSA grubuna dahil olmasıyla, yeniliklerin ve de yeni bir alt yapısının aslında gelecek modellerde yer alacağını az çok tahmin etmiştik. Özellikle yeni Corsa tarafında EMP altyapısı neticesinde elektrikli bir üniteye kavuşacağını da ayrıca geçtiğimiz günlerde belirtmiştik.

İngiltere’de gerçekleşen CV show’da gün yüzüne çıkan aracın altyapısı da, PSA grubuna bağlı olarak EMP2 platformunu paylaşıyor olacak. İngiltere’nin de en büyük minivan üreticisi olarak kabul edilen Vauxhall ise 90.yılını kutlarken, yeni yaş dönümünü böyle bir araçla kutladıklarının mutluluğunu paylaşan Vauhall genel müdürü Stephen Norman, aracın İngiltere’de yıllardır olduğu gibi Luton tesisinde bir araya getirileceğini belirtmiştir.

1.5 litrelik 105hp ve 120hp olmak üzere iki dizel ünite seçeneği ile satışa sunulacak aracın yakıt ekonomisi konusunda, pazar lideri konumda olarak lanse edilen araçta %14 daha az akaryakıt tüketeceği belirtiliyor. 4.93metre ve 5.3metre uzunlukta iki ayrı şasi seçeneğine sahip olacak aracın taşıma kapasitesi ise, şasi uzunluğuna bağlı olarak 1.5 tona kadar çekme gücüne sahip olacak. İngiltere fiyatının 23.000 sterlin bandında olması beklenen aracın asıl merak edilen tarafı ise, acımasız emisyon oranlarına karşılık 1.5 litrelik iki dizel ünitenin emisyon salınım oranlarının ne olduğu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin