Ülkemize gelmeyecek otomobiller arasında ne yazık ki yer alan Nissan’ın amiral gemisi Maxima, Los Angeles otomobil fuarında gün yüzüne çıktı.

V6 motor 3 litrelik hacmi ve 300hp değerinde güze sahip olması ve ülkemizde vergilendirme sisteminin motor hacmi üzerinden hesaplanıyor olması elbette Nissan Maxima’nın ülkemize gelmemesinde ki en büyük neden. Los Angeles otomobil fuarında bir çok EV yani elektrikli otomobillere tanıklık ediyor olsak dahi, içten yanmalı motor severleri sevindirecek detayları görmek çok güzel.

Aracın tasarımına bakacak olursak, “V” formunda yer alan marka logosunu çevrelemiş krom tasarım kesinlikle başarılı. Nitekim bumerang led aydınlatma grubununda oldukça şık durduğu ve neredeyse ön çamurluklara sivri bir biçimde uzadığını net bir şekilde ifade edebilirim. Aracın profiline baktığımızda, düşük profilli yapısı ve sportback yapısıyla oldukça sportif gözükmekle birlikte, modern ve premium algısını da bir nevi adım atılmış gibi gözüküyor.

Aslında 8 jenerasyondur hayatımızda olan Maxima için Nissan North America, Inc.’den sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Dan Mohnke ” Amiral gemimiz olarak Maxima, Nissan markasına önemli bir katkıda bulunuyor ” açıklamasında bulunarak ” Tasarım ve performansın bir arada bütünlük bulduğu büyüleyici bir araç ” olduğu ifadesine yer vermiştir.

Yeni 2019 Nissan Maxima, teknolojiyi insanları daha iyi bir dünyaya taşıyan bir şekilde sunan Nissan Akıllı Hareketlilik felsefesini benimsiyor. Maxima için bu, 360 derece aktif sürücü desteği, çarpışmadan kaçınma ve yaya tespitini sağlamak için tasarlanan altı gelişmiş aktif güvenlik ve sürücü destek teknolojisinden oluşan bir paket olan Nissan Safety Shield 360’ın kullanılabilirliğini içerir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin