Japon otomobil üretici Nissan, New York Otomobil Fuarı’nda 50. yıl dönümüne özel olarak ürettiği Nissan GT-R konsept aracıyla kutlayacak.

New York’ta görücüye çıkacak olan Nissan GT-R bir çok pazarda,  GT-R Premium, GT-R Track Edition ve GT-R NISMO olarak karşımıza geldiğini belirten marka yetkilileri, 50. yıl dönümünü kutlayacak olan bu özel modelin sadece ve sadece yeni yaş gününe özel olarak üretildiğini ve o nedenle de sadece GT-R 50th Annivesary olarak isimlendirileceklerini belirtmekteler.

Kaputunun altında her biri takumi ustaları tarafından geliştirilen ve el yapımı olan 6 silindirli 565hp güç üreten üniteye verilmiştir. Aynı Lexus‘ta olduğu gibi Nissan GT-R’da da karşımıza gelen Takumilerin, Japonya’da zanaatkarlara verilen isim olduğunu da ayrıca eklemiş olalım. Kabin içerisine bakıldığında nitekim çok fazla konuşacak bir detay yok. 8inç boyutlarındaki kapasitif ekran biraz ucuz gözükse de, elbette asıl ilgi noktasının kaputunun altında yer aldığını bilmek gerekiyor. 6 ileri çift kavramalı bir şanzımana sahip aracın yol tutuşu ise,  elektronik olarak kontrol edilen süspansiyon daha iyi viraj alma dengesi ve daha yumuşak bir sürüş sağlamak için tekrar kalibre edildiği marka yetkilileri tarafından iletilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Nissan Maxima gün yüzüne çıktı!

Yeni Nissan GT-R ile birlikte standart olarak sunulan NissanConnectSM özelliği aracılığıyla, aracın uzaktan kapılarının kontrolü dahil olmak üzere, acil durum bilgisi ve aracın konumu ile ilgili bir çok bilgiye ulaşılmasına olanak sağlamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin