Renault Nissan ittifakının son halkası Mitsubishi, Engelberg ile yeni platformlarda farklı arayışlar içerisinde gibi görünüyor.

Açıkçası bildiklerimi size aktarmadan önce, ilk kez şunu belirtmek isterim ki; Aracın ismine alışmak oldukça zor olacak. Mitsubishi Engelberg önümüzdeki Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda yerini alıyor olacak. Tamamıyla elektrikli bir üniteye sahip olmak yerine, mild-hybrid olarak tabir edilen yarı elektrikli üniteye yer verileceğine kesin gözüyle bakıyorum.

Tasarım olarak evet bir şey söylemek güç ancak DS7 Crossback tarzı bir ön ızgara büyüklüğü bizleri bekliyor gibi. Nitekim bunun ilk işaretlerini de Eclipse Cross ‘ta gözlemlemiştik. Renault Nissan ittifakının muhtemelen ilk meyvesi olacak olan Engelbeg için yurt dışı kaynaklar Outlander’ın yerine konumlandırılacağını belirtiyor. Hatırlarsanız, Eclipse Cross Test Sürüş Videosunda Outlander’ın boyutunun daha kompakt hale geleceğini ve Eclipse Cross’un boyutlarının o nedenle Outlander’ı anımsattığını belirtmiştim. Cenevre Otomobil Fuarı’nda detayların açıklanmasıyla, gelişmeleri sizlere aktarıyor olacağım. Bu arada merak edenleriniz muhakkak olacaktır. Engelberg ismi İsviçre’de bir tatil kasabasının ismi olduğunu şimdiden hatırlatmış olalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Mitsubishi Eclipse Cross Test Sürüşü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin