Lincoln Continental, 1938’lerden günümüze ikon bir otomobil olma özelliğini hiç bir zaman kaybetmedi.

Lincoln otomobil denildiğinde, son derece lüks ve pahalı otomobiller gelir bir çok kimsenin. ancak yakından bakanlar, otomobil ile ilgilenenler içinse tek bir ayrıntı vardı devasa motor ünitesi haricinde, o da elbette terse açılır sürücü/yolcu kapıları.

Geçtiğimiz Los Angeles otomobil fuarında Aviator sonrası, dikkatleri üzerine çekmeyi başaran marka, 80. yılı kutlaması içinde Continental klasikleşmiş modelin günümüze uyarlanmış halini koleksiyonelerin beğenisine sunacak. Koleksiyonerler olarak belirtiyorum çünkü bu araçtan sadece 80 adet üretiliyor olacak.

Marka tasarım müdürü Davıd Woodhouse ” Her ne kadar farklı açılan kapılar 60’lara ait olsa da, lincoln ile özdeşleşmektedir “

80 adet sınırlı sayıda üretilecek olan otomobil, sıra numaralarıyla ile birlikte aracın kapı eşiğine işleneceği belirtiliyor. Kaputunun altında ise 3.0 litrelik çift turboşarjlı V6 motoruyla Continental, 400hp güç üretiyor. Ayrıca normal, spor ve konfor dahil olmak üzere, 3 sürücü modu müşterilerin sürüş deneyimlerini kişiselleştirmelerine de olanak sağlıyor.

Kusursuz bir sürüş deneyimi için Perfect Position koltuklar ve Revel Ultima ses sistemi, seyir halinde konforu arttıran detaylar arasında. Chalet ve Thoroughbred dahil olmak üzere, markanın en kişiselleştirilmiş lüks seviyesi olan Lincoln Black Label temaları arasında müşterilerin ayrıca seçim yapabileceği olanağına da yer verilmektedir. Tek husus, Lincoln Black Label ile kullanıcılara bir takım ekstra imtiyazlar tanınacağını belirtmek gerekiyor. ( ünlü restaurantlara giriş, özel araç bakım, yıkama, danışmanlık )

Sınırlı sayıda üretilecek bu otomobili ülkemiz yollarında göremeyecek olsak dahi, 2019 yılı içerisinde ait olduğu topraklarda 80 şanslı (paralı) kişi eşliğinde yol alacağını en azından bilmekte fayda var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin