Nisan ayında üretimde olacak

Yanlama sırasında bir M5’ten diğerine yakıt aktararak kırdıkları drift rekorundan sonra BMW, müşterileri gerçekten ilgilendiren bir detay olan Competition Paketi tanıtmaya hazırlanıyor. Bimmer Post forumundan bir üye son paylaşımlarından birinde paketin Nisan ayında üretime gireceğini açıkladı. BMW, resmi olarak tanıtımın 2018 yılında yapılacağını duyurmuştu ancak net bir tarih vermemişti.

Söylentiler İsveç’te düzenlenen BMW Driving Experience etkinliğine dayanıyor. Paylaşımı yapan kullanıcının eski bir forum üyesi olması ve edindiği bilgi için etkinlik müdürünü kaynak göstermesi bu söylentilerin doğru olduğunu düşündürüyor.

Asıl önemli detay ise sadece paketin yayınlanacağı tarihin değil sunacağı güç miktarının da söylentilere dahil olması. 4.4 litrelik biturbo V8 motordan alınan ekstra 25 beygir ile M5’in 625 Hp’ye ulaşacağı söyleniyor. Torkla ilgili net bir açıklama olmasa da 750 Nm’lik tork değerinin de bir miktar yükselmesi bekleniyor. Bu paket ile M5, en dişli rakibi AMG E63 S’in 603 beygirlik gücünün üzerine çıkmış olacak.

25 beygirlik artış tabiki paketin sunduğu tek değişiklik olmayacak. Net olarak açıklanmış olmasa da paketin M5’i daha pist odaklı hale getirecek bir kaç değişiklik daha sunacağı aşikar. Bunlar karbon-seramik frenler, daha sert ve keskin bir şasi ve daha sert süspansiyon ayarları gibi detaylar olacaktır. Ayrıca görsel olarak da normal M5’lerden ayrılabilmesi için kabindeki ufak tefek değişikliklerin yanında dışarıda da pakete özel jantlar ve spoiler gibi ufak detaylara yer verilecektir.

Paketin Nisan ayından itibaren üretimde olacağını göz önüne alırsak muhtemelen Competition Paket’li M5 ile Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanışabiliriz. Hemen öncesinde internet üzerinden yapılacak bir tanıtımla da karşılaşabiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin