Motor ilk olarak X3M’de yer alacak

BMW ile oldukça yakın olan kaynaklar yeni S58 kodlu motor ile ilgili konuşmaya başladılar. İlk olarak X3M’de kullanılacak olan motor X4M ve M3-M4’de de kullanılacak. Motor şu anda M3 ve M4’te kullanılan 3 litrelik S55 kodlu motorun güncellenmiş hali olacak.

Güncel M3’ü opsiyonel Competition Paketiyle beraber 444 beygire ulaşan güçlerde satın alabiliyorsunuz. Yeni gelecek motorun güç seçeneklerinin ise 470-475 beygir bandından başlanması bekleniyor. İlk olarak X3M ile Mercedes-AMG GLC 63 ve Audi SQ5 gibi modellerle 470 beygir bandında rekabet edecek motorun daha sonra yine aynı güç değerleriyle X4M’e aktarılması bekleniyor.

Konu yeni jenerasyon M3 ve M4’e geldiğinde ise işler biraz değişebilir. Mild hibrit sisteme sahip olması beklenen yeni M3, bu sistemle beraber 500 beygire ulaşan güç değerleri sunabilir. Ayrıca yeni M3 ve M4 ekstra gücün yanında bolca carbon-fiber ile hafifleyerek performansını daha da geliştirmeye çalışacak. M5’te gördüğümüze benzer bir XDrive sisteminin de opsiyon listesinde bulunması bekleniyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin