BMW 8 Serisi konsept olarak, Z4 konseptiyle beraber Pebble Beach Concours d’Elegance’ta boy gösterdiler.

Seri üretim modelinin 2018’deki tanıtımına yaklaşırken, 8 Serisi yeni tasarım detaylarıyla dikkat çekiyor. Dışarıda sportif ve keskin hatları, akıcı tavan çizgisi, bagaja entegre spoilerı ve tamponlarındaki devasa hava girişleri ile 8 Serisi sportifliğini vurguluyor.

Kabine geçecek olursak, dışarıda vurgulanan sportif ve lüks hava içerde de hakimiyetini sürdürüyor. Karbon fiber ile çerçevelenmiş deri koltuklar ve alüminyum detaylar sportifliği ve zarafeti bir arada sunuyor. Volvolarda gördüğümüz Swarovski taşlı kontroller gibi, yeni 8 Serisi’nde de iDrive kontrolleri ve vites topuzu kabindeki lüks hissiyatını arttırıyor.

BMW Grubu’nun Dizayn Müdürü Adrian van Hooydonk, 8 Serisi’nin tanıtıldığında çok sportif bir model olacağını vurguluyor. Buna rağmen ne tür bir motor kullanacaklarının detayını vermiyor. Yeni 8 Serisi, Aston Martin, Lexus gibi rakiplerinin aksine arkada da koltuklar sunacak ama, bunlar da yolculuk yapmak ön koltuklar kadar konforlu olmayacaktır. Hooydonk bu durumla ilgili de “nasılsa genelde insanlar direksiyonun arkasında oturmak istiyor” diyerek önceliği sürücüye verdiklerini vurguluyor.

8 Serisi’nin üretim versiyonunun 2018’in başlarında tanıtılması bekleniyor. Arkasından ise daha önce Nurburgring’de test edilirken görüntülenen M8 gelecek. Fiyatlandırma ile ilgili ise henüz bir bilgi yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin