Japon otomobil üreticisi Lexus, sosyal medya hesaplarından paylaştığı teaser görüntüsü ile minivan pazarında da kendisinden söz ettiriyor olacak.

Japon otomobil üreticisi kendi topraklarında paylaşmış olduğu teaser görüntüsü ile minivan pazarında olacağını nispeten de olsa duyurmuş oldu. Shanghai Otomobil Fuarı’nda tanıtılması beklenen aracın aslında detayları çok önceden gün yüzüne çıkmış gibi görünüyor. Yurt dışı kaynaklar yakın bir zaman önce Japon Lexus markasının “LM300h” ve “LM350” isimlerinin tescil ettiği bilgisini paylaşırken, “LexusMinivan” olarak görüş paylaşmaktalar. Nitekim en sonda ye alan “H” ise, RX’de olduğu gibi bir hybrid üniteye yer verileceğini gösteriyor.

Tasarım anlamında Toyota Alphard tarafına çok sayıda göndermeler yapılacağı belirtilirken, Lexus’un zaten Toyota’nın lüks markası olduğunu da buradan hatırlatmış olalım. Yakın vade de Mercedes Vito cephesi ile rakip olacağı pek olasılık dahilinde gözükmüyor. İlk etapta Asya pazarı için satışa sunulacak olan aracın, teknoloji anlamında Japon mühendisler hakkını şüphesiz verecek olsalar da, tipik Japon tasarım anlayışı nedeniyle görüntü konusunda aynı şeyleri söylemek mümkün olmayacağı ihtimali daha ağır basacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Japon Lexus 10 milyonuncu aracının satışını gerçekleştirdi!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin