Land Rover 70.yaş gününü bu senenin başında kutlamış ve gelecek modellerde çok daha iddialı olacağını not düşmüştü.

Çok değil bu senenin (2018) başında 70. yaş gününde Land Rover daha iddialı olacağını ve daha ulaşılabilir? olacağını belirtmiş ve rakiplerine küçükte olsa bir gövde gösterisi yapmıştı. İşte ilk meyvelerinden diyebileceğimiz Defender ise kamuflaj kıyafetleri ile casus fotoğraflarına yakalanmış durumda.

Daha geniş aydınlatma ve gövde olarak artık daha iri bir vücuda sahip olacak gibi gözüken Land Rover Defender, özellikle aracın arkası ve benim en çok dikkatimi çeken arka çamurluk üstü, dik yükselen profile sahip yapısıyla araç evet iri ama hani heybetli görünüyor desek az söylemiş oluruz bir izlenim yarattı bende. Tabi renkler ve zevkler tartışılmaz, ancak diğer markalara cevabının tasarım itibarıyla agresif olacağını gösterir nitelikte olduğunu belirtmekte fayda var.

Özellikle ön cam tasarımının sanki biraz daha dikey profilde olması, Mercedes G serisine gönderme yapmış hissiyatı uyandırdı bende. Yeni Defender ile birlikte yeni MLA mimari kullanılacağı belirtilmekte ve selefine oranlar aracın daha sert bir yapıda olacağı belirtiliyor. Ancak marka tarafından resmi olmasa da, selefine göre yine de daha yumuşak bir karakteristik yapıya sahip olacağı belirtiliyor. Bağımsız arka süspansiyonların elbette bunda etkilerinin büyük olduğu aşikar.

Motor konusunda net bir şey söylemek zor ancak yurt dışı kaynaklar motor tarafında her hangi bir değişikliğe gidilmeyeceğini ve güncel 2.0 litrelik ünitelerin kullanılmaya devam edeceklerini belirtiyorlar.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin