İsveç çeliği konusunda bir çok şehir efsanesi bir köşede dursun. Volvo, XC90 modelinin zırhlı versiyonu ile gövde gösterisi yaptı.

Volvo Cars, işlevsellik, sürüş kabiliyeti ve güvenlik açısından yüksek gereksinimleri olan polis arabaları, itfaiye araçları ve çeşitli özel araçlar oluşturma konusunda geniş bir deneyime sahip. Öyle ki, markanın ilk polis arabasının 1929 yılında teslim edildiği belirtiliyor.

Yüksek güvenlik ihtiyacı duyanlar için öze olarak üretilen zırhlı Volvo X90’nın pazarda öneminin büyük olduğunu ve güvenlik niteliği yüksek araç üretme konusunda oldukça tecrübeli olduğunu belirten marka yetkilileri, gittikçe büyüyen bir pazar olduğunu ve son dönemde fazlasıyla talep aldıklarını belirtiyorlar.

Balistik kalkanın yanı sıra, patlamaya karşıda dirençli olduğu belirtilen aracın teknik detayları ise oldukça dikkat çekici. Yüksek mukavemetli çelik zırh 10 milimetre kalınlığında olup, aracın camları ise 50 milimetreye kadar çıkabildiği ifade edilmektedir. Tüm bu çelik zırhın ise araca uyguladığı ağırlık 1400 kilo civarında. Ancak bu rakam sizi korkutmasın. Çünkü 5 yolcu dahil aracın toplam ağırlığı 5 tondan biraz düşük olduğu belirtiliyor. Evet yanlış duymadınız 5 ton!

5 tonu hareket ettirecek ünitenin detayları belirtilmese de, T6 AWD 320hp yada T8 Plug-in Hybrid ünitenin kullanılacağı ulaşan duyumlar arasındayken, aracın dağıtımı ise 2020 yılı içerisinde olacağı belirtiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin