Fabrika’dan her gün ekstra 100 adet ayrılacak

Ford yeni Fiesta’yı pazara süreli aylar oluyor. Yeni model Amerika piyasasından çekilmiş olmasına rağmen gelen talebin yüksek olması nedeniyle fabrikanın üretim temposu yeterli gelmiyor. Bunun üstüne Ford, Fiesta üretimine hız vermek zorunda kalmış.

Ford’un Almanya, Cologne’deki fabrikasında her gün fazladan 100 otomobil çıkacak. Vardiyaları uzatan Ford, ayrıca Aralık ayı boyunca Cumartesi günleri de ekstra üretim yapacak. Bu artan tempoyla beraber günlük 1,500 otomobil üretilmesi planlanıyor.

Geçtiğimiz ay sadece İngiltere’de 6,434 adet Yeni Fiesta trafiğe çıktı. Bu rakam ile İngiltere’nin en çok satan otomobili olan Fiesta’nın durumu 4,660 adetle Almanya’da da aynı. Rekor kıran bu satış rakamlarının yanında Fiesta, Autosport ve BBC Top Gear dergisinden çeşitli ödüller de aldı.

Fiesta’nın bu başarısıyla ilgili Ford’un Satış, Bakım ve Pazarlama Müdürü Roelant de Waard, “Önceki Fiesta zaten çok sevilen bir modeldi. Buna yeni modeldeki pek çok geliştirme eklenince başarı bir sürpriz olmadı.” dedi.

Yeni Ford Fiesta test sürüşü videomuzu izlemek için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin