Ford, GT Carbon Series ile yollarda yer alan en hafif ve en göz alıcı Ford süper spor otomobil olarak karşımıza gelmeye hazırlanıyor.

Sınırlı sayıda üretilecek Ford GT Carbon serisi isminden de anlaşılacağı üzere, bir çok bileşeninde karbon parçaları barındıracak olup, bunun sonunca olabilecek en hafif ama bir o kadar da performanslı bir otomobil ile karşımıza geliyor olacak. Öyle ki, karbon fiber jantlar, titanyum egzoz, polikarbonat arka kapak gibi bileşenler ile aracın toplam ağırlığından 20kg gibi bir kazanç sağlanacağı belirtiliyor.  Elbette toplam net kazanç bu değerlerden çok daha fazla olacağını sanırım söylemeye gerek yok.

Diğer Ford modellerinden çok daha modern ve farklı gözüken GT karbon serisi, bileşenleri ve renk uyumu ile ayrıca gözede hitap ediyor olacak. Nitekim bilenleriniz olacaktır. Amerikan Ford Mustang gibi modellerin ne denli muscle car gözüken (kaslı) bir yapıya sahip olduğu kabul görünen bir gerçek. Herkes tarafından parmakla gösterilen ancak görüntü olarak, her köşede kalesi olmayan bir otomobil. İşte bu karbon serisi ile ( ki ben biraz McLaren etkisi sezdim ) bir kesimin tepkisini çekecek olsa dahi, modern görüntüsü ile yine parmakla gösterilen otomobiller sıralamasına elbette girecektir.

Ford Performance Pazarlama Müdürü Lance Mosley, “Bu, müşterilerimizi Ford’da nasıl dinlediğimizin bir başka örneğidir” diyor. “Ford GT Yarışması modeli, zorlu yarış tutkunlarına hitap ederken, daha fazla müşterinin daha fazla maruz kalan karbon fiberden klima ve radyoyu hala sağlam bir şekilde kullandığını gördük. Bu nedenle, bu ihtiyacı karşılamak için Karbon Serisini geliştirdik ve farklı bir görünüm elde ettik.” ifadesinde bulunmakta. 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin