Ford’un modeli gizlemeye niyeti yok gibi gözüküyor

Focus’un merakla beklenen yeni jenerasyonun tanıtılmasını az kaldı. Ford, model üzerindeki çalışmalarına devam ediyor ancak alışılanın aksine bu sefer pek de prototip modelleri gizlemeye çalışıyor gibi gözükmüyor. Önceki fotoğraflarda da olduğu gibi prototip gövde hatlarını gizleyen kamuflajların aksine, daha fazla dikkat çeken ve ben burdayım diyen kaplama ile dolaşıyor.

Önceki Focus’tan, biraz daha sportif gözüken model, daha keskin ve köşeli hatlara sahip. Yeni LED far grubunu ve bagaj kapağına uzanan stoplarını da göstermekten çekinmeyen modelde dikkat çeken bir diğer değişiklik de yakıt kapağının sürücü tarafına taşınmış olması.

Önceki haberlerimizde de söylediğimiz gibi, modelin boyutlarının çok belirgin olmasa da artması bekleniyor. Artan aks mesafesi ile beraber kabinde yolcular için daha fazla yer sunacak olan Focus, sınıfının hacim ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacak. Bununla beraber önceki Focus’un problemlerinden biri olan bagajın da büyümesi bekleniyor.

Fotoğraflarda net olarak gözükmese de, Focus da Fiesta’dakine benzer bir konsol tasarımına kavuşacak ve ekran konsoldan yükselerek ayrık bir görünüme sahip olacak. Fotoğraflarda gözüken kırmızı buton ise tabi ki sadece test araçlarında ters bir durumda güvenlik amacıyla kullanılması için bulunuyor.

Ford’un modeli gizlemeye çalışmamasından yola çıkarak lansmanının yakın olduğunu söyleyebiliriz. Potansiyel tanıtım yerlerinden biri önümüzdeki ay gerçekleştirilecek olan Detroit Otomobil Fuarı veya Mart ayındaki Cenevre Otomobil Fuarı olabilir. İlk olarak tanıtılacak olan hatchback versiyonu, sedan, station vagon ve Focus Active olarak isimlendirilmesini beklediğimiz yerden biraz daha yüksek crossover tarzı versiyonun izlemesi bekleniyor.

Focus ile ilgili önceki haberlerimize göz atmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin