BMW, Amerika Birleşik Devleri Başkanı Trump zoruyla ikinci bir tesis açmak zorunda olduğu için tesis açıyor, desek sanırım daha doğru olur.

BMW CEO’su Harald Krüger, şirketin Amerika Birleşik Devletleri’nde ikinci bir tesis kurmayı planladığını açıkladı. Krüger Los Angeles fuarında ” Marka tarafında şanzıman ve motor üretebilecekleri bir tesis açma” konusunda Reuters haber ajansına açıklamalarda bulunmuştur. Bu durumda güney Karolina taraflarında yeni açılması beklenen tesis ile Bmw X serisinin güç aktarma organları bu tesiste üretime geçmiş olacak. Ayrıca resmi olmamakla birlikte, gelecek sene içerisinde de BMW 3 serisinin parçalarının da, bu tesiste bir araya geleceği belirtiliyor.

Marka Ceo’su Krüger, Deniz aşırı ülkelerden ağır taşınmaz parçaları ithal ederken ki ek maliyetin bu sayede düşürebileceğini belirtirken, Trump tarafında bu ek vergi olarak export edileceği için biraz yanlış bir ön görme gibi gözüküyor şimdilik. Yakın bir zamanda Trump’ın AB ülkelerini %20 ek vergi yaptırım tehditlerini dün gibi hatırlayanlarınız olacaktır.

Nitekim Trump’ın hali hazırda General Motors tarafında işçi çıkarmalarının üzerinden duyduğu memnuniyetsizliği dile getirirken, hemen arkasından BMW tarafından böyle bir açıklama gelmesi açıkçası kimseyi şaşırtmamış olmalı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin