Citroen’den ayrılan DS, kendi çizdiği yolda hızla ilerliyor. Yeni amiral gemisi DS8, Alman rakiplerine diş gösterir mi dersiniz?

PSA grubun platformunu kullanacağı belirtilen aracın, marka açısından amiral gemisi bir model olacağını söylemek mümkün. Tasarım anlamında kamuflaja bakıp bir şeyler söylemek oldukça zor. Ancak aydınlatma grubu ve ön panjurun tasarımına bakacak olursak, sportif bir sedan olacağını söylemek mümkün. Aracın arka kısmı 8 serisi BMW’nin tasarımını andırıyor olsa da, segmentasyon olarak 5 serisinin karşında olduğunu bilmek gerekiyor.

Yeni kullanacağı PSA EMP2 platformunu kullanacağını düşünecek olursak, mild-hybrid kombinasyonuna da sahip olacağına net gözle bakılmakta. Ülkemiz cephesinde marka istediği ivmelenmeyi henüz yakalayamamış olsa da, düşük hacimli ünite ve uygun bir fiyat politikasıyla dengeleri değiştirebileceğini unutmamak gerek. DS7 Crossback ile birlikte dikkatleri üzerine geçtiğimiz senenin başında çekmeye başlayan marka, yeni sedan amiral gemisi DS8 ile birlikte artık çok daha fazla kişiye ulaşmak istiyor. Küresel pazarda SUV/Crossover araçlara talep artıyor olsa da, sedan karoser araçlara olan talebinde azımsanmayacak oranda olması, DS8 üzerindeki ümitleri yüksek tutuyor olacaktır.

HALA İZLEMEDİNİZ Mİ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin