CLA çok mu pahalı? A Sedan verelim…

Auto Shanghai fuarında Mercedes, CLA’nın altında yer alacak ve normal bir sedan hatlarına sahip Concept A Sedan modelinden bahsetmişti. Şimdi ise A Sedan ilk kez kameralara yakalandı.

CLA’ya göre yükseltilen arka kısmın daha iyi bir baş mesafesi ve bagaj hacmi sunacağı aşikar. Tasarım olarak ise Amerika’daki Mercedes bayiileri modelin oldukça iyi gözükeceğini ve bolca teknolojik oyuncak barındıracağını söylüyorlar.

Kamuflajın altından gördüğümüz kadarıyla model, Concept A Sedan’a oldukça benziyor. Konseptin aksine muhtemelen ön taraf hatchback A Serisi ile aynı olacak. Asıl farklılıkları ise B sütunundan sonra görmeye başlayacağız.

A Sedan ile ilgili en az bilgi sahibi olduğumuz yer ise içi. Nisan ayında Çin’de yapılan etkinlikte konsept modelin içiyle ilgili herhangi bir bilgi verilmedi. Bunda CLA,A gibi bütün kompakt modellerin iç tasarımında yapılacak olan büyük değişikliğin etkisi olabilir. Haziran ayında kameralara yakalanan hatchback model ise bu durumu doğrular nitelikte. Modelin içinde E ve S serisi gibi lüks versiyonlarda olduğu gibi iki adet ekran kullanılmış. Durum prototiplere özel mi bilinmez ama, ekranların boyutları nedeniyle oldukça ucuz gözüküyor.

Model ile ilgili bildiklerimiz şimdilik bu kadar. Model kesin olmasa da büyük ihtimalle ülkemize gelecektir ve fiyatı da CLA’dan ucuz olacaktır. Ne kadar talep göreceği ise şimdilik merak konusu. Mercedes’in kompakt modellerede kullanacağı yeni iç tasarımı ve A Serisi Sedan ile ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Motor1.Com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin