Ticari otomobil Fransız öncülerinden Citroen, yeni Berlingo ile artık ailelere de fazlasıyla hitap ediyor gibi. Peki ya sizce?

Ticari otomobillerin artık kalabalık aileler tarafından da tercih edilmesi, markalarında markajına girmiş gibi gözüküyor. Öyle ki yer verilen güvenlik sistemleri bile, premium kompakt araçlarda göremeyeceğiniz özelliklerde neredeyse.

 

Uzun süre sonra Citroen Berlingo ise bunlardan biri olmayı başardı. Citroen C4 Cactus’ün ticari versiyonu diyebileceğimiz araç, renkli tasarımı ve farklı detayları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Bumber ve turuncu detayları ile diğer tüm ticarilerden farklı bir yere kendini konumlandırmayı başaran yeni Berlingo, ülkemizde özellikle hafif eşya taşımacılığı yapıp, aynı zamanda ailesiyle birlikte yolculuk yapmak isteyen aileler için biçilmiş kaftan gibi gözüküyor.

4.4 metre uzunluğa sahip aracın XL versiyonu tercih edildiğinde ise 4.75 metre uzunluğa sahip olmakta. Bagaj hacminin ise 775 litre ile 1.050 litre olarak değişiklik gösterirken, kabin içerisindeki 28 farklı eşya gözünün toplamda 86 litrelik ek bir saklama alanına yer verildiğini de belirtmekte fayda var.

Adaptif hız sabitleyici, çarpışma önleyici sistem, kör nokta uyarı sistemi, trafik işaretleri algılama, yorgunluk uyarı sistemi gibi sınıfında görmeye alışık olmadığımız güvenlik ve sürüş destek sistemleri Berlingo’da yer verilmiş durumda. 1.2 litrelik benzinli, 1.5 litre ve 1.6 litre dizel üniteye sahip olacak araca 99.000TL’den başlayan fiyatlarla sahip olunabilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin