Bir BMW markasından söz ediliyorsa, performans M serisini “es” geçmek büyük hata olur.

Bmw‘nin kompakt SUV modeli X3’ün heyecan verici M paketi, markanın gemi kaptanı Harald Krüger tarafından Münich’te yapmış olduğu plug-in hybrid açıklamasıyla, önümüzdeki dönemin daha da elektrikli olacağının işareti niteliğinde olduğunu belirtmekte fayda var.

“BMW X3’ün kullanıcılar tarafında bir ikon olduğunu ve önümüzdeki yıl içerisinde X3 X5 gibi ürün gamlarının artık tamamıyla plug-in hybrid ile destekleneceğini ” belirten Krüger, lider konumlarının bu sayede çok daha güçleneceğini belirtmiştir.

Henüz motor kombinasyonları hakkında bir detay sunulmasa da, X3’ün yeni 330e güç ünitesinin üzerine inşa edileceğinden söz ediliyor. 330e’yi referans aldığımızda ise, 248 beygir gücü (251 PS, 185 kW) ya da overboostta 288 hp (292 PS, 215 kW) güç sağlamak için bir elektrik motorlu 2.0 litrelik turbo ünite kombinasyonu bizim karşımıza çıkıyor. Bir çok otomobil üreticisinin gelişen teknoloji karşısında, 2019 senesinden beklentileri oldukça büyük olduğu, fuar ve tanıtımlardan verilen mesajlarla oldukça açık gibi görünüyor. Dileğim, ülkemiz şartlarında da otomobil sektörünün yeni yılda hareketli ve verimli geçmesi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin