Daha ekonomik bir 911 R gibi düşünün.

Porsche, 911 R ve GT3 Touring gibi sürücü odaklı, katıksız, saf otomobil modellerini arttıracağını söylemişti ve sözünün arkasında durarak yeni bir modelle daha karşımızda. Carrera T, giriş seviyesi bir Carrera olarak hayatına başlıyor ve ilk iş olarak ağırlık azaltmak için arka koltuklardan ve müzik sisteminden kurtuluyor. Bunlar olmadan yaşayamam diyorsanız da Porsche, ücretsiz bir şekilde bunları yerine koyabiliyor.

İsteğinize göre tekrar yerine koyamayacağınız şeyler de var mesela azaltılan ses yalıtım materyalleri. Bütün bu uğraşın sonucunda ise, Carrera T aynı doluluktaki normal bir 911’den 20 kg daha hafif olarak 1,425 kg ağırlığa sahip oluyor.

Carrera T’nin asıl güzel yanı ise normalde standart bir 911’de alamayacağınız bazı opsiyonlara sahip olması. PASM(Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi) modeli, 20 mm yola yaklaştırırken, ağırlık için optimize edilmiş Sport Chrono Paketi ve kısa oranlı şanzımanı kontrol ettiğiniz, daha sportif vites kolu sürüşünüze keyif katmayı hedefliyor. Dahasını da isterseniz, opsiyonel 4 tekerden dönüş sistemini alabiliyorsunuz. Bu da normal Carrera’da sunulmayan özelliklerden.

Carrera T’nin kalbinde ise 3 litrelik biturbo motor yer alıyor. 6 silindirli motor, 370 Hp güç ve 450 Nm tork sunuyor. Daha hafif oluşu, kısa oranlı şanzımanı ve mekanik kilitli diferansiyeli gibi özellikleriyle Carrera T, 0’dan 100’e 4.5 saniyede ulaşıyor. Bu değer normal Carrera’dan 0.1 saniye daha hızlı.

Carrera Touring, her ne kadar saf sürüş deneyimini hedeflese de opsiyon listesinde PDK şanzıman da yer alıyor. PDK şanzıman satın alındığında ise, 0-100 hızlanmasını 4.2 saniyede tamamlıyor.

Carrera S’ten alınan 20 inçlik jantların üstüne oturan model, yeni ön lip ve metalik gri ayna kapaklarıyla normal modelden ayrılıyor. Ayrıca kendisine özgü logolar taşıyan model, siyah egzoz çıkışlarına da sahip.

Kabine geçtiğimizde ise muhtemelen ilk gözünüze çarpan, ortada yer alan boşluk olacaktır. Daha önce de söylediğimiz gibi isterseniz Porsche, hiçbir ücret almadan PCM ünitesini yerine koyacaktır. Sport-Tex kumaşla sarılmış 4 yönlü ayarlanabilir elektrikli koltuklar hoşunuza gitmezse, gövdenizi tamamiyle saran kova koltukları opsiyonel olarak alabilirsiniz. Giriş seviyesi 911’de sunulmayan bir özellik daha. Fiyat olarak ne farkedecek diye sorarsanız da, Almanya için 97 bin euroluk 911’in üstüne 10 bin euro daha vermeniz gerekiyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin