Ekim 2018 Paris otomobil fuarında karşımıza çıkacak olan Audi Q2 modelinin performans aracı Audi SQ2, tasarım ve kaputunun altındaki güç ile ilgi uyandıracağa benziyor.

Ülkemizde göreceli olarak talep gören Audi Q2, performans modeli olan SQ2 ile karşımıza çıkmaya sayılı günler kala, marka tarafından sınırlıda olsa fotoğrafı servis edilmiş durumda. Aracın dışında klasik Audi ön yüzünden ziyade, daha geniş ızgaralara sahip bir profil ilk dikkat çeken detaylardan. Aracın Q2’ye göre 20mm daha alçak konumlanıyor olması, motorunun sadece ve sadece 150kg. dolaylarında olması, son olarak aracın 4 çeker ” All Wheel Drive ” olması yol tutuşu ve dinamikleri konusunda bir fikir sahibi yapıyorken, 2.0 litrelik TFSI motorunun 300ps ( yaklaşık 295hp / 400NM tork ) ve 7 ileri S-tronic şanzımanla birlikte, iyi işler çıkaracak gibi gözüküyor. Aracın yakıt tüketimi konusunda bir veri sunulmamış ancak 0.34cd yani sürtünme kat sayısı, büyük gövdesi nedeniyle rüzgara direnç gösterdiğinin işareti. Bu da yakıt tüketimi konusunda, akaryakıt istasyonu ile araç sahibi arasında sıkı bağ olacağına işaret ediyor. Ki diğer bir taraftan 0-100 hızlanmasının 4.8 saniyeler olduğunu düşünecek olursak, hatırı sayılı bir tüketim bizi bekliyor olacaktır.

355 litre olan bagaj hacmi, arka yolcu koltukları yatırıldığı takdirde 1000 litrelere ulaşabileceği marka tarafından belirtilen detaylar arasında. 12.3 inclik kullanıcı arabirimi ve Virtual Cockpit, Audi’nin artık neredeyse karakteristik özelliklerinin başında geliyor. Ancak tabi bu Virtual Cockpit’in ek opsiyon olarak sunulduğunu unutmamak gerek. Ayrıca 705Watt güç üreten Bang&Olufsen 14 hoparlörlü ses sistemi, şimdiden merak uyandırıcı. Şerit takip başta olmak üzere, çarpışma önleyici sistemlerinde bulunacağı Audi SQ2, sürücü ve yolcularının güvenlik ve sürüş konforunu maksimum seviye çıkarmayı hedefliyor.

Ekim 2018 Paris otomobil fuarı, sizinde tahmin etmiş olduğunuz üzere bir çok otomobil markası için bir hayli yoğun ve rekabet ortamında geçeceğini şimdiden belirtsek yanlış olmaz. Öncesinde de belirtmiş olduğum üzere, Paris otomobil fuarında bende bulunacağım. O nedenle görmek istediğiniz otomobiller ve öğrenmek istediğiniz detaylar var ise, mutlaka yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayınız.

Görüşmek üzere..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin