Geçtiğimiz günlerde yeni BMW 7 serisinin görüntüleri ortaya çıkmıştı. Şimdi sıra böbrekleri ile yine dikkatleri üzerine çeken Alpina BMW B7

Kısa zaman önce özellikle yeni ön ızgaraları ile tepkileri üzerine toplayan BMW 7 serisi ile neredeyse aynı platform paylaşan Alpina tarafında ise durum çokta farklı değil. Bu arada BMW ve Alpina’nın garip bir ilişkisi var. BMW‘ye ait olmasa da, yeni B7 de dahil olmak üzere birçok Alpina modeli, standart BMW modelleri ile aynı montaj hattı boyunca tasarlandı ve üretildi. Daha da tuhaf olanı, B7’nin doğrudan fiyatlara düşse bile, BMW M760i gibi şirket içi modellerle doğrudan rekabet ettiği görülüyor. Misal olarak  2020 model B7 142.695 dolardan, M760i ise 160.395 dolardan alıcısını beklediğini örnek gösterebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

BMW 7 serisi yenilenen yüzüyle oldukça iddialı

Tasarım tarafında ise aydınlatma ve stop gruplarından, gölge oyunlarına kadar birebir aynı olan tasarım, kabin içerisinde de devam ettiği belirtiliyor. Kaputunun altında ise, BMW’nin 4.4 litrelik çift turbo şarjlı V8’in değiştirilmiş yani en baştan kalibre edilmiş bir versiyonuna yer veriliyor.

Konfor tarafında ise BMW’nin Dinamik Amortisör Kontrolü ve Yol Ön izlemeli Aktif Konfor sensörleri ile yol bozukluklarını önceden belirleyerek, amortisör sertlik durumları önceden optimize olanağı sonucunda daha konforlu seyahat etme imkanını sürücü ve yolcularına yaşatmış oluyor.

Şuan için sadece Amerika pazarında yer verileceğine belirtilirken, ülkemize gelmesi durumunda milyonları konuşmak ne yazık ki uzak olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin