Yeni R modellerinin ilki olabilir

Volkswagen, R ailesini genişletme çalışmalarına hızla devam ediyor. Aileye yeni katılacak modellerden biri olan T-Roc R ise Nürburgring’deki testler sırasında kameralara yakalandı.

Sonbahar aylarında Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılması beklenen T-Roc R, şimdilik normal T-Roc ile tamamen aynı gözüküyor. R olduğunu ise sis farlarının yerini alan hava kanalları gibi detaylardan anlıyoruz. Ön taraftaki değişiklikler şimdilik sadece bununla sınırlı olsa da seri üretim versiyondaki değişiklikler yeni ızgara ve biraz daha farklı tampon gibi detaylarla genişletilecektir.

Arkaya geçtiğimizde ise 300 beygirlik motorun ilk belirtilerini görmeye başlıyoruz. Spor süspansiyon ile ciddi miktarda alçaltılan modelin arka tamponundaki 4 egzoz çıkışı hemen dikkat çekiyor. Üstteki sahte egzoz çıkışlarının da yerinde durduğu göz önüne alındığında bu tamponun da seri üretime geçmeden önce revizyona uğrayacağını söyleyebiliriz.

Kabinle ilgili fotoğraflar olmasa da onun da, T-Roc R Line paketi ile büyük ölçüde aynı olması bekleniyor. Asıl değişiklik ise kaputun altındaki 2 litrelik turbo motor olacak. Golf R’da, 305 HP ve 400 Nm sunan motorun, T-Roc R’a da aynı şekilde taşınması bekleniyor. Yine 7 ileri DSG ve 4 çeker sistemi ile kombine edilecek olan motor T-Roc’ı çok keyifli bir hale getirebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin