Avrupalı markaların çıkarmış olduğu yeni modellerin pazara yön vermesi, Koreli Kia tarafında Coupe Suv fikrini ortaya çıkarmış gibi gözüküyor.

Kia Stinger ve K900 ile daha kısıtlı bir kullanıcıya ulaşan marka, Mercedes GLC Coupe ve Bmw X4 modellerinin pazar payına ortak olabilmek adına SUV Coupe bir model üzerinde çalıştığını duyurdu. Konsept görüntüleri servis eden marka, gelecekte Kia markasının tasarım anlamında özellikle nasıl bir yol izleyeceğini gösterebilmek adına, konsept suv coupe bir modelin görseliyle görücüye çıktıklarını belirtmişlerdir.

Nitekim gelecekte tamamen elektrikli ünitelere sahip modellerle anılmak içinde ayrıca çalışmalarını sürdüren marka, kullanacağı teknolojiler yada alt yapı hakkında henüz bir detay paylaşmış değil.

Tamamen cam tavana sahip olduğu gözüken görselde yer alan aracın, farklı C sütunu ve gizli kapı kolları, herhangi bir otomobilden çok farklı detaylarla görücüye çıkacağı hakkında bizlere ipucu sağlıyor. Nitekim aracın arkasına bakıldığında fastback yapının kendini iyiden iyiye hissettirmesi, farklı led aydınlatma grubunun kombinasyonuyla ciddi bir kafa patlatıldığını bizlere gösterir nitelikte.

Kanlı canlı ne zaman görücüye çıkacağı ile ilgili henüz bir tarih paylaşılmamış olunsa da, önümüzdeki Cenevre Otomobil Fuarı’nda gün yüzüne çıkacağı resmi olmasa da, dolaşan dedikodular arasında olduğunu belirtmekte fayda var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin