Konu otomobillerdeki üst düzey ses sistemleri olduğunda dönerek açılan hoparlörlerden, kafalıklara yerleştirilmiş olanlara kadar bizi şaşırtan detaylara sahip sistemlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Audi ve Bang & Olufsen, audiophile müşterilerinin yumuşak karnına dokunmak için ellerinden geleni yapmışlar. Tam olarak 23 hoparlöre sahip ses sistemi, 1,920 Watt çıkışa sahip. A sütununa ve arka yolcuların üstündeki tavan döşemesine yerleştirdikleri ek hoparlörler ile tam bir 3D ortam deneyimi oluşturmaya çalışmışlar. Kullanılan neodymium mıknatıslar ile sesteki bozulmalar minimuma indirilmeye çalışılmış.

Hareketli tweetterlar olmadan üst seviye ses sistemi olmaz tabiki. A8’dekiler ise müzik sistemini açmanızla beraber konsoldan yükseliyorlar. Bang & Olufsen’in Acoustic Lens Technology’sine sahip bu tweeterlar 180 derecelik homojen ses yayılımını sağlıyorlar. Yüksek sesten sorumlu her hoparlörün ise kendine ait bir amfisi bulunuyor.

Ses sistemini öndeki MMI sisteminden ve arkadaki tablet görünümlü dokunmatik panelden ayarlayabiliyorsunuz. Hatta arkadaki koltuklar için subwoofer ayarı harici olarak yapılabiliyor.

Son olarak ise Bang & Olufsen arka kapılar için karşılama sesinin hoş olabileceğini düşünmüş ve her kapı açılışında sizi karşılayacak bir ses eklemiş. Kullanıcıların bazıları bunu beğenmeyebilir, bu yüzden umuyoruz ki MMI üzerinden kapatılabiliyordur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin