Yeni T-Roc’ın tanıtımına günler kala Volkswagen, model üzerindeki merakı arttırmaya devam ediyor.

Konu tasarıma geldiğinde, Volkswagen’den genelde cesur hareketler görmeye pek alışkın değiliz; tabi aramıza yeni katılan Arteon’u saymazsak. T-Roc da, Arteon gibi oldukça dinamik ve çekici bir tasarıma sahip gibi gözüküyor. Yeni modellerin tasarımında artan dinamizm, Alman üretici için yeni bir üretim dili olabilir mi?

Video T-Roc’ın keskin hatlara sahip farlarını, Tiguan’a oldukça benzeyen stoplarını ve biraz Audi Q2’yi andıran c sütunu gibi detaylarını gösteriyor. İçerde ise gövde rengi trim parçaları ve konsol VW Beetle’a oldukça benziyor.

Yeni model, VW grubunun kullanmayı çok sevdiği MQB platformu üzerine kurulacak. Mekanik parçalarını ise büyük ölçüde Golf ile paylaşacak. Motor ve şanzıman seçeneklerini ise alışkın olduğumuz TSI,TDI ve DSG kombinasyonları oluşturacak. Ama bir sürpriz ile modelin hibrit versiyonunu görebiliriz. Tabi bu seçeneklerden hangilerinin ülkemize geleceği, model ile nasıl bir performans ve yakıt tüketimi sunacağı henüz belli değil. Modelin ilerleyen tarihlerde, 2 litrelik TSI üniteye sahip olan bir R versiyonunu da görebiliriz.

Yeni Volkswagen T-Roc’ın tanıtımı, 23 Ağustos’ta yapılacak. Modelin detayları için takipte kalın ve o zamana kadar modelle ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin