Subaru, Tokyo Otomobil Fuarı için hazırladığı Viziv Performance Concept’in ilk fotoğraflarını paylaştı. Konsept model WRX ile ilgili detayları bize veriyor olabilir.

Frankfurt Otomobil Fuarı’nın bitişinin ardından, özellikle Japon üreticiler 25 Ekim’de başlayacak olan Tokyo Otomobil Fuarı için hazırlanmaya başladılar. Subaru ise firmanın yeni “Dynamic x Solid” dizayn dilini yansıtan Viziv Performance Concept ile fuarda dikkatleri üzerine toplamayı deneyecek.

Detaylar şimdilik oldukça az ama modelin tasarımın dışında, teknolojik olarak da pek çok yeni özelliği üstünde barındırması bekleniyor. Model, otonom sürüşe yönelik pek çok sürüş asistanını sergileyecek. Emin olamasak da tavanda gözüken iki küçük çıkıntı ve çamurluklardaki ufak çıkıntılar kamera ya da sensörler olabilir.

Büyük hava girişleri ve bagaja entegre spoiler modelin sportif yönünü sergileyen detaylardan. Ayrıca keskin LED farları ve aydınlatılmış ızgara, ön taraftaki tasarımın temellerini oluşturuyorlar.

Konsept tamamen başlı başına bir model olarak değerlendirilebilse de, yeni gelecek WRX ve WRX STI modellerinin temelini oluşturduğunu düşünmek oldukça mantıklı. Subaru, sportif sedanlarını 2020 yılına doğru tanıtmayı düşünse de tanıtımlarına kadar ufak tefek detaylarla modellere olan merakı sıcak tutacaktır.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin