Yenilenen Porsche Macan, önümüzdeki sene Los Angeles otomobil fuarında görücüye çıkmaya hazırlanıyor.

Yenilenen yüzü ve teknolojileri ile Porsche Macan, ilk bakışta aydınlatma grubunda yapısal olarak değişikliğe gidildiğini net bir şekilde görebiliyorsunuz. Tasarım detaylarına çok fazla girmeden, ki çünkü daha henüz resmi tanıtım gerçekleşmedi ve o nedenle eksik yada fazla bilgi olmaması açısından detaylandırmayı doğru bulmuyorum. Genel hatları itibarıyla ve kabin içerisindeki tasarım anlayışına bakarsak, bildiğimiz Porsche ve yine daha yuvarlak hatlara sahip. Aracın arkasında ise, yakın bir zaman önce karşımıza çıkan yekpare stop grubu, bu otomobilde de karşımıza gelmiş durumda.

Kabin içine baktığımızda,  bir WLAN hotspot ve Porsche Connect Plus ile birlikte gelen 10,9 inçlik bir bilgi-eğlence sistemi yer almaktadır. Ayrıca da ikinci bir LTE telefon modülü ve bir SIM kart okuyucusuna sahiptir.

4 silindir 2.0 litrelik 248hp 370nm tork güç üreten turbo şarj ünitesi kaputun altında yer alırken, bu gücü 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzımanla kontrol etmektedir. 0-100 hızlanma değerlerinin 6.1 saniye olduğu belirtilen bu yeni Macan’ın  Amerika Birleşik Devletlerinde başlangıç fiyatının 50.000$ olacağı belirtiliyor. Ülkemize göre hemen hemen bir Passat fiyatı olsa gerek. :/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin