Daha uzun yükler için hazırlanıyor

Mercedes’in, X-Class’ı tanıtmasının üstünde çok zaman geçmedi ancak şimdiden farklı versiyonlar üzerinde çalışıyorlar gibi gözüküyor. Büyük ölçüde kamuflajlı olan prototipin ön bölümü aslında güncel X-Class ile tamamen aynı. Farklı olan kısmı ise kasası. Normal X-Class’ın kasası 1,587 mm uzunluğa sahip. Resimlerdeki modelle ilgili net bir bilgimiz olmasa da, platformunu aldığı Navara’yı göz önünde bulundurursak 1,788 mm gibi bir uzunluğa sahip olacağını söyleyebiliriz.

Boyutların tam olarak ne olacacağını bilmesek de, yaklaşık 20 cm artan boyutlar modelin kullanım alanını büyük ölçüde genişletecektir. Hem daha büyük hacimleri, hem de daha uzun yükleri taşıyabilecek olması X-Class’ın müşteri kitlesini önemli ölçüde büyütecektir.

Görünürde yapılan tek değişiklik kasada olduğu için motor seçeneklerinin uzun ve kısa versiyonlar arasında taşınacağını düşünüyoruz. Ancak güncel 2.3 litrelik 4 silindirli 163 ve 190 beygirlik motorlara bir de 6 silindirli dizel eklenecek. X 350d 4MATIC olarak isimlendirilen versiyon 258 Hp güce ve 550 Nm torka sahip olacak. 7 ileri şanzımanı ve 4 çeker sistemi ile 0’dan 100’e 7.9 saniyede çıkabilen model, yollardaki pek çok binek otomobilden daha iyi bir hızlanma değerine sahip.

X-Class ile ilgili diğer detayları öğrenmek ve önceki haberlerimizi okumak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin