VW’nin 2020’ye kadar tanıtacağı onlarca SUV modelinden sadece biri

VW’nin güçlenen kompakt crossover segmentindeki temsilcisi olacak olan T-Cross Finlandiya’daki kış testleri sırasında görüntülendi. Polo üzerine inşa edilen model, MQB platformunu kullanıyor. Polo, Seat Arona ve firmanın diğer ‘küçük’ otomobilleri ile pek çok parçayı paylaşıyor.

Polo üzerine inşa edilmesinin yanında, model boyut olarak aslında Golf’e daha yakın olacak. Yeni Polo’nun hali hazırda boyut olarak büyüdüğünü düşündüğünüzde, T-Cross’un ondan biraz daha büyük haliyle Golf’e ne kadar yaklaştığını anlayabilirsiniz. Modelin, tasarım olarak T-Roc’tan ve T-Roc’ın 2016’daki konsept versiyonundan esintiler taşıması bekleniyor.

Geliştirme aşamasında olduğu için mi bilinmez ‘sportif’ olacağı söylenen model şimdilik pek ilgi çekici veya heyecan verici gözükmüyor. Oldukça ‘düz’ ve basit bir tasarıma sahip gibi gözüken modelin son hali nasıl gözükecek emin değiliz. Bildiğimiz kadarıyla model pek çok rakibinde olduğu gibi çift renk opsiyonu gibi detaylar sunacak ama bunlar tasarıma sportiflik katmakta yeterli olacak mı emin değiliz. Umarız ki bu sportif yanı şu an kamuflaj nedeniyle fark edilmiyordur.

Modelle ilgili açıklanmış motor seçenekleri veya 4 çeker sistemiyle ilgili bilgiler henüz yok. Ama bir VW geleneği olarak muhtemelen TSI ve TDI motorları DSG ve manuel şanzıman seçenekleriyle sunacaktır. 4 çeker seçeneğinin de sunulması bekleniyor ama ülkemize gelecek ve satışlarının büyük bir kısmını oluşturacağını düşündüğümüz küçük hacimli TSI ve TDI seçeneklerle sunulacağını düşünmüyoruz. Modelin tanıtımının ise önümüzdeki yıl içinde yapılması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin