Volvo’dan yeni ayrılan Polestar, ilk coupe modelinin parçalarını Instagram üzerinden paylaştı.

Polestar, tıpkı Mercedes’in AMG’si gibi Volvo’nun performans bölümüydü. Geçen ay Volvo, Polestar’ı yeni bir marka olarak kendisinden ayırdığını duyurdu. Polestar’ın ilk modeli ise bir coupe olacak.

Yeni ismiyle ‘Polestar Cars’, 17 Ekim’de tanıtacakları modelin ilk görselini Instagram üzerinden bir puzzle gibi paylaşmaya başladı. AutoExpress ise bulmacanın parçalarını düzenleyerek modelle ilgili az da olsa fikir sahibi olabilmemiz sağladı.

 

Fotoğraftan gördüğümüz kadarıyla model oldukça geniş, kaslı ve alçak bir gövdeye sahip. İki kapılı bir coupe olduğunu düşündüğümüz modelin arka stopları, Volvo S90’dan taşınmış gibi gözüküyor. Stop grubunu takip eden söylentiler ise modelin, Volvo’nun modüler SPA platformunda üretildiğini söylüyor. Polestar’ın, Volvo’dan yeni ayrıldığını düşünürsek bu söylentiler oldukça mantıklı geliyor.

Polestar’ın yeni coupesinin detayları şimdilik bir kapalı kutuda. Model çok büyük ihtimalle Volvo’nun motorlarını temel alan bir ünite ile karşımıza çıkacak. XC90’da kullanılan T8 hibrit ünite modelde yer alabilecek seçeneklerden biri. 395 Hp sunan ünite, Polestar’ın ellerinde bu rakamın üstüne kolayca çıkacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin