Alman otomobil üreticisi devlerinden Volkswagen, Tiguan ve Tiguan Allspace için geri çağırma programı oluşturmuş durumda.

Volkswagen yetkilileri tarafından iletilen bilgiye göre 2015-2018 yılları arasında üretilen araçları kapsayan bu çağırma programı, Aracın sunroof arka aydınlatmasında bulunan bir led ışığın, ortam ısısından nem kaparak arızalandığı ve sonucunda da kabin içerisinde yanık kokusu yolcular tarafından hissedilebildiği belirtildi.

Elbette her ne kadar ölümcül bir risk olmasa da, Volkswagen “olumsuz koşullar altında” yangın riski olduğu açıklamasında bulunurken, ayrıca bu sorundan sadece 8879 adet  VW Tiguan ve 907 adet VW Tiguan Allspace’in etkilendiği belirtilmektedir.

Volkswagen, etkilenen araçların sahipleriyle irtibata geçerek, yetkili servislerine davette bulunacak. Önümüzdeki günlerde ülkemizde sıkça talep gören özellikle VW Tiguan tarafında bir gelişme olur mu zamanla görüyor olacağız. Ancak dileyenler şase numaralarıyla buradan ve buradan kontrollerini sağlayabilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin