Ulaşılabilir en uygun elektrikli otomobil için adımlarını arttırmaya devam eden Volkswagen, ID ailesinin ilk üyesini gün yüzüne çıkardı.

2016 yılında Frankurt Otomobil Fuarı’nda concept haliyle karşımıza çıkan Volkswagen ID, kamuflajlı aracın görüntülerine ilk bakıldığında ciddi bir tasarım değişikliğine uğramadığı net bir şekilde gözükmekte. Önümüzdeki 2019 Frankurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılması beklenen aracın güç üniteleri ise oldukça dikkat çekici.

48kWh güç ünitesi ile 330km menzile sahip olacağı belirtilen aracın, 111kWh ünite ile 500 kilometrelere varan bir menzile sahip olacağı belirtiliyor. Aracın arkasına konumlandırılan bu güç ünitesinin ise tüm modellere sağlayacağı güç ise tam 168hp.

Küçük compact otomobiller her ne kadar şehirci ve Avrupa pazarında tercih edilebilir olsa da, işler Amerika pazarında ne yazık ki öyle olmayacağı yönünde. Marka, yerden yüksek crossover ve suv araçların pasta paylarının artmasından dolayı, aracın Amerika pazarında nasıl bir talep göreceği henüz kestirilebilmiş değil. Avrupa ayağında ise çoktan ön sipariş uygulamasını başlatan Volkswagen, Amerika ayında bu modeli pas geçip 2021 yılında Crozz olarak isimlendirdiği model ile giriş yapması beklenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin