Daha sportif gözükmek isteyenler için

Bilmeyenler için Mugen, Honda için modifiye parçalar üreten eski ve köklü bir firma. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Tokyo Motor Show’a hazırladığı yeni Civic Hatchback’ler ile gelen Mugen, yeni nesilde de Honda’yı yalnız bırakmadı. Modeller henüz prototip olsalar da firmanın üzerinde çalıştığı pek çok iç ve dış gövde parçasını gözler önüne seriyorlar.

Japon firmaya göre yeni Civic, Type-R olmasa bile gücü hissettirmesi gereken bir model. Ve prototiplere yakından baktığınızda ne demek istediklerini anlayacağınızı düşünüyorlar.

Ön tarafta göze ilk olarak carbon-fiber ızgara çarpıyor. Eklenen lip ve tampon ekleri ile beraber model çok daha sportif ve agresif gözüküyor. Ayrıca parçaların oldukça oem gözüküyor olması da bizce güzel bir detay.

Arkaya doğru ilerlerken bizi yan etekler ve 19 inçlik dev jantlar karşılıyor. İki renkli jantlar 235/35R19 lastikler ile sarılmışlar ve açıkçası biraz yoruma açıklar. Arkada ise yeni spoiler, difüzör ve çift egzoz çıkışı bulunuyor. Egzoz çıkışları ise yerlerinde pek rahat değiller sanki.

Kabindeki değişikler ise oldukça kısıtlı. Yeni start butonu, paspaslar ve Mugen logosu taşıyan kapı eşiği çıtaları şimdilik iç aksesuarları oluşturuyor.

Körfez pistinde incelediğimiz yeni Civic Type-R’ın test videosunu izlemek için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin