Volkswagen Arteon hayatımıza gireli neredeyse 2 sene olsa’da, Amerika araçla tanışmak için daha yeni gün saymaya başladı.

2018 yılında Chicago Otomobil Fuar’ında ilk olarak gün yüzüne çıkan Volkswagen Arteon, aslında Amerika topraklarına yabancı değil. Ancak aracın Avrupa pazarı test kollarından biri olan NEDC’den, yabancı olmadığımız WLTP’ye geçmesi nedeniyle, Amerika ayağında bir takım sorunlarla karşılaşmış oldu.

Öncelikli olarak NEDC olarak tanımlanan bu test aşamanın ne olduğunu hatırlamak gerekirsek, “Yeni Avrupa Sürüş Döngüsü”nün bir kısaltması olan standartlaştırılmış NEDC (New European Driving Cycle), Avrupa’da satılan tüm binek araçlar ve hafif ticari araçlar için geçerlidir. Bu standart, yakıt tüketimi ve araca özel emisyonları belirlemek ve karşılaştırılabilir değerlere dönüştürmek amacıyla Avrupa Birliği tarafından 1992 yılında getirilmiştir.

İşte bu nedenle test aşamalarının artık WLTP’ye devredilmesinden dolayı, Arteon’un tekrardan bir emisyon oranlarında geliştirme yapması gerekti. Nihayetinde de artık mutlu sona ulaşılmış gözüküyor. Volkswagen Arteon, uluslararası satıcı teşvik desteği ile 2500$’a  kadar bir indirimle meraklılarına ulaşıyor olacak. 35.000$-38.000$ bandında olması beklenen aracın 4×4 yani 4Motion olarak tercih edilmesi durumunda 1900$ ek ücret ödenmesi gerekecek. Nitekim eyalet vergisi ve opsiyonlarla birlikte bu fiyat 40.000$ seviyelerine çok rahat bir şekilde ulaşıyor olacaktır.

HALA İZLEMEDİNİZ Mİ?

VW Arteon Test Sürüşü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin