Ülkemiz topraklarında yer almasa da, yurt dışında oldukça ilgi gören Toyota Kluger (Highlander), yeni yüzüyle New York Otomobil Fuarı’nda yerini alacak.

17 Nisan tarihinde kapılarını açacak olan New York Otomobil Fuarı, tüm markalarda olduğu gibi Toyota cephesinde de hareketli geçecek gibi görünüyor. Her ne kadar yayınlamış olduğu teaser görüntülerde ser verip sır vermese de, 7 kişilik SUV pazarında pasta payını büyültmeyi hedeflemiş gibi görünüyor.

Toyota CHR’dan hatırlayacağınız yeni global mimari (TNGA) kullanılması beklenirken, önden ve dört çeker versiyonlarıyla piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ünite tarafında ise Camry’de kullanılan 6 silindirli 3.5 litrelik ünite 300hp 362nm tork güç üretiyor olacak. Son olarak yayınlanan Teaser görüntüsünün bozuk olduğunu düşünmeyin. Şöyle ki; Tavandan sarkan 200 karton parçanın yer aldığı 3B sanat kurulumunun bir parçası olarak resmedilmiş. Kısacası tam karşıdan baktığınızda bu 200 parçanın bir araya geldiği 3B görüntü, teaser aracın bütününü oluşturmuş durumda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin