Sonunda seri üretim versiyon geliyor mu yoksa diğer bir kamuflajlı model mi?

Aylardır süren reklam kampanyaları, casus fotoğraflar ve renderlardan sonra sonunda yeni Supra’yı tamamiyle göreceğiz. Muhtemelen, belki… Toyota Avrupa, attığı tweet ile Supra’nın İngiltere’de düzenlenecek olan Goodwood Hız Festivali’nde gösterileceğini duyurdu. Supra’nın döndüğünü söyleyen tweet modelin ilk gövde gösterisini mi duyuruyor yoksa sadece kamuflajlı modelin bir turundan mı bahsediyor ilerleyen günlerde göreceğiz.

Kamuflajlı modelin mi yoksa seri üretim versiyonunun mu Goodwood’ta olacağını bilmiyoruz. Ancak her iki durumda da modelin resmi lansmanının çok yakın olduğunu anlayabiliriz. Supra’nın, Goodwood gibi ciddi bir etkinliğe katılması, modelin büyük ölçüde tamamlandığı anlamına geliyor. Merak dolu sorularımızın cevabını ise bu ayın 12’sinde alacağız.

Şimdilik elimizde olan bilgiler Supra’nın iki farklı versiyonda sunulacağı yönünde. İlki kardeşi BMW Z4’ten alacağı BMW’nin bir çok modelinde kullanılan 3 litrelik turbo motoru kullanıyor. Turbo beslemeli, 6 silindirli bu motorun Supra’da 335 Hp güç ve 500 Nm tork sunması bekleniyor. İlerleyen tarihlerde ise daha güçlü ve pist odaklı bir GRMN versiyon yollara çıkacak.

Kabinde ise dijital göstergeler ve bir çok teknolojik ekipman standart olarak sunulacak. Heads-up display, sürücü asistanları ve navigasyon gibi ekipmanların standart olması bekleniyor. Toyota, BMW ile beraber geliştirdikleri modelde motorların yanında BMW’nin medya ünitesini de kullanacak. Supra’ya özel bir görünüm kazanacak olan sistem modelin kesinlikle sınıf atlamasını sağlayacaktır.

Son tahminler Supra’nın Amerika’da 63 bin dolar fiyat etiketine sahip olacağı yönünde. Oldukça ciddi bir rakama sahip olacak olan modelin, 1.5 tonluk ağırlığıyla 0’dan 96 km/s hıza 4.5 saniyede çıkması bekleniyor.

Supra ile ilgili önceki haberlerimize buradan göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin