Skoda üçüncü nesil Superb ile Euro NCAP’ten 5 yıldız aldı.

Superb, Euro NCAP’in zorlu testlerinden başarıyla çıktı ve bu sınavdan tam not aldı. Otomobil birçok güvenlik özelliklerini standart sunarken, ekstra güvenlik donanımları da mevcut.

superb1

Çoklu çarpışma önleyici fren sistemi, ESC, şehir içi güvenlik freni sistemi, kör noktaları tespit eden güvenlik donanımı, araç arkası trafik uyarı sistemi, trafik sıkışıklığı uyarı sistemi, acil durum asistanlı adaptif hız sabitleyici, şerit takip asistanı gibi pek çok sisteme sahip olan otomobil güvenlik ve konforu bir arada sunuyor.

superb2

2 YORUMLAR

 1. Merhaba,
  bu aracı bende yakından takip ediyorum fakat sizin bahsettiğiniz gibi TAM not Alamadı lütfen daha objectif olmanızı rica ederim
  daha detaylı bilgiyi EuroNCAP sayfasından elde edebileceğimiz gibi bir çok kişi sizin gibi kişilerin yorumlarınıda dikkate aldığı için lütfen özellikle test sonuçlarında objectif olmanızı tekrar rica edeceğim
  Aşağıdaki açıklama daha objectif olmuş.

  http://www.arabam.com/otomobil-haberleri/guvenlik/skoda-superb-5-yildiz-aldi/300361

  Yetişkin korumasında 100 üzerinden 86 puan alan Superb’in önden çarpmalarda sürücünün göğüs bölgesinde vasat performans gösterdiği görüldü. Bir diğer önden çarpma testindeyse yolcunun bacaklarında deformasyon izlendi. Yandan çarpmalarda da omuz bölgesinde baskı görüldü.

  Arkadan çarpma testi olan kamçı etkisi testinde ön koltuktaki yolcuların boyunları başarıyla korundu; ancak arka koltuk yolcularının boyunlarının iyi bir şekilde korunmadığı belirtildi. Yaya korumasında 100 üzerinden 71 alan Superb’in güvenlik yardımcıları disiplininde 100 üzerinden 76 aldığı açıklandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin