Seat’ın yeni SUV’u Ateca Türkiye’de Kasım ayında 84 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Carviser, SEAT Ateca ön

Seat, Ateca ile daha önce varolmadığı kompakt SUV sınıfına giriş yapıyor. Avrupa’da olduğu gibi ülkemizde de kompakt SUV sınıfı hızla büyüyor. Seat da yeni Ateca modeli ile bu pastadan pay almak için iddialı bir şekilde pazara giriş yapıyor.

SEAT Ateca, üç donanım seviyesi ile sunuluyor. Giriş seviyesi olan Reference, 16 inç alüminyum alaşımlı jantlar, 5 inç dokunmatik renkli ekran, elektrikli park freni gibi özellikler ile yedi hava yastığı, yorgunluk tespit sistemi, XDS ve Ön Bölge Asistanı gibi güvenlik sistemlerini de standart olarak sunuyor.
Style donanım seviyesi ise ek olarak 17 inç alüminyum alaşımlı jantlar, 8 inç dokunmatik renkli ekran, LED arka stop farları, Climatronic, krom tavan rayları ve arka park sensörlerine sahip.

Carviser, SEAT Ateca iç mekan

Ateca’nın en üst donanım seviyesi olan XCELLENCE Alcantara döşeme, koyu renkte camlar ve 18 inç alüminyum alaşımlı jantları beraberinde getiriyor. Standart teknoloji paketi, karşılama ışıklı Full LED ön farlar, SEAT Sürüş profili, ön-arka park sensörleri, KESSY Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, geri görüş kamerası, park asistanı ve elektrikli kolay açılır bagaj kapağını içeriyor.
Yeni Ateca Normal, Spor, Eco ve Kişiselleştirilebilir sürüş modları sunuyor. Dört çeker olan Ateca modelleri, Kar ve Off road sürüş modlarının yanı sıra Yokuş İniş Desteği gibi ek desteklere sahip.

Carviser, SEAT Ateca arka çapraz

Ateca, 4,36 metre uzunluğa sahip. Bagaj hacmi ise 510 litre. Dört tekerlekten çekişli versiyonunda bu değer 485 litre değerine geriliyor.

Carviser, SEAT Ateca bagaj

Yeni SEAT Ateca, Türkiye’de geniş bir motor yelpazesi ile satın alınabilecek. Giriş seviyesi benzinli motoru 1,0 TSI, 115 HP güç ve 200 Nm tork üretiyor. Bu motor sadece manuel şanzımanla satın alınabiliyor. Aktif silindir kapama teknolojisine sahip olan 1,4 TSI, 150 HP güç ve 250 Nm tork üretiyor. Bu motor, DSG şanzıman ve 4Drive seçenekleri ile tercih edilebiliyor.

Carviser, SEAT 1,0 lt TSI

Dizel motor cephesinde Ateca, 1,6 TDI ve 2,0 TDI motor seçenekleri ile geliyor. 1,6 TDI, 115 HP güç ve 250 Nm tork değerlerine sahip. Ortalama yakıt tüketim fabrika verisi ise 4,3 litre/100 km. 2,0 TDI, 190 HP güç ve 400 Nm tork değeri üretiyor. Bu motor ile Ateca, sıfırdan 100 km/s hıza 7,5 saniyede çıkarak kardeşleri arasında en iyi hızlanma değerine imza atıyor. 2,0 TDI’da DSG ve 4Drive standart olarak geliyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin