Renault, yeni sedan modeli Talisman’ı tanıttı.

Laguna ve Latitude modelleri arasına konumlandıran Talisman, Renault’un CMF platformu üzerinden doğdu.

talisman4

Ön tasarımda full LED farlar dikkat çekiyor. Gündüz aydınlatması da aracın şıklığını artıyor. Arka tarafta ise 3 boyutlu stop grubuda LED’li olarak tasarlanmış.

talisman1

Kabine geçtiğimizde markanın MPV’si Espace’den izler görmek mümkün.262 mm’lik diz mesafesi sunan Talisman, sınıfının en iyisi olduğ iddiasında…Baş mesafesi ise 855 mm.  Koltuklarda da masaj fonksiyonun bulunması ve 6 adet ayarı hafızasında tutması, Renault’un konfora verdiği önemi vurguluyor. Aracın giriş seviyesinde 4.2 inçlik dokunmatik ekran yer alacak, daha üst donanımlarda ise 8.7 inçlik ekran tercih edilebilecek. R-Link 2 bilgi-eğlence sistemin sahip olan araçta, Bose müzik sistemi de yer alacak.

talisman2

Kaputun altında Tce 150 ve TCe 200 isimli turbo beslemeli motorlar yer alacak. Bu iki motorda 7 ileri çift kavramalı otomatik şanzıman ile kombine edilmiş. Dizelde ise dCi 110 ve dCi 130 isimli iki üniteye yer verilecek. Bu dizel motorlarda 6 ileri manuel ya da 7 ileri çift kavramalı şanzıman ile tercih edilebilecek. dCi 160 isimli çift turbolu dizel motor ise 6 ileri çift kavramalı şanzıman ile sunulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin