Ana Sayfa En Yeniler Mercedes ile ortaklaşa geliştirilen 1.33 litrelik motoru ile Renault Kadjar

Mercedes ile ortaklaşa geliştirilen 1.33 litrelik motoru ile Renault Kadjar

0

Mercedes ile ortaklaşa geliştirilen 1.33 Litrelik ünite, makyajlanan Renault Kadjar için gün sayıyor.

Bir çok kesim Mercedes’in kaputunun altında nasıl Renault motoru olur diye eleştirirken, şimdi ters köşe olma vakti.Mercedes ile ortaklaşa geliştirilen 1.33 TCe motor, Renault Kadjar için gün sayıyor.

2015 senesinde Crossover pazarında oldukça ses getiren Capture’ın abisi Kadjar, önümüzdeki ay Paris otomobil fuarında tanıtılacak olan makyajlı yüzüyle, motor ve donanım özellikleriyle daha da ses getirecek gibi görünüyor.

Aracın tasarımına baktığımda neredeyse hiç bir şeyin değişmediğini söylemek mümkün diyebiliriz. Ön tamponda bazı oynamaların olduğu, panjurun ve marka logosunun biraz daha büyüdüğünü belirtebiliriz. Keza arka tasarımda da sadece tamponda yer alan krom detaylarda gölge oyunlarına gidilmiş.

Asıl değişim ise aracın içerisinde. En can alıcı detay ise, bence oldukça şık gözüken multimedya ekranı. Güncel kasada bulunan ekran, daha yukarı konumlanmış ve çözünürlüğü nispeten iyi diyebileceğimiz bir yapıda idi. Makyajlanacak versiyonda ise, dijital klima kontrol ünitesinin hemen üstünde ve gömülü 7 inc ekran olarak karşımıza gelmekte. Apple CarPlay ve Android Auto ile domine edilen multimedya ünitesinin çözünürlüğü, güncel nesildekine göre oldukça iyileştirilmiş gibi görünüyor.

Motor tarafında ise,

Mercedes ile ortaklaşa geliştirilen 1.33 Litrelik TCe  140hp ve 160hp’lik iki ünite eşlik edecek, şanzıman tarafında ise manual ve çift kavramalı DTC şanzıman bu üniteyi kontrol ediyor olacak.

Dizel tarafında ise 115hp ve 150hp’lik Blue dCi iki ünite yer alacak olup, manual ve EDC şanzıman bu üniteleri kontrol ediyor olacak. Elbette motor tercihlerine göre 4X4 seçeneğinin yer alacağı gelen bilgiler arasında.Fiyat ve geri kalan detaylar ilgili şuan için ne yazık ki Paris otomobil fuarını beklemek gerecek.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin