7.45’lik süre ile Nürburgring’deki en hızlı ‘estate’ otomobil rekoru artık E63’ün elinde.

Mercedes-Benz, performans ve fonksiyonelliği birleştiren ve bazen hız konusunda sınırları zorlayan estate-station wagon otomobil üreten firmalardan biri. Piyasaya yeni çıkardıkları E63 S Estate de, station wagon yelpazesinin uçlarında duran modellerden biri.

4 litrelik twin turbo V8 motoruyla 600 HP’nin üzerinde güç üreten E63 S Estate, 850 Nm torkla beraber oldukça heyecan verici gözüküyor. 4 Matic+ sistemi sayesinde 0’dan 100’e 3.5 saniyede çıkan model, supercar performansını sw gövde ile birleştiriyor.

2 tonun biraz üstündeki gövdesiyle modelin düz yolda hızlanmak dışında bir şey yapamadığını düşünebilirsiniz. Sport Auto, durumun tam tersi olduğunu kanıtlamış oldu. Fabrika çıkışı lastiklerle atılan turda, 7.45:19’luk zamana imza atan Sport Auto, en hızlı estate rekorunu kırmış oldu.

AMG E63 S Estate, 2 tonluk gövdesiyle sedan versiyondan biraz daha ağır. Yani bu rekor oldukça takdire şayan, ayrıca rekorun bağımsız bir ekip tarafından kırıldığını ve Mercedes’in üstüne gittiğinde rekoru geliştirme imkanı olduğunu da hatırlatalım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin