Son dönemde Ford’un Focus ile çıkışı ve elektrikli ünitelerin günden güne gelişmesi, Renault tarafında Megane modelinin gizli silahları olacağı yönünde gibi.

Casus kameraları tarafından kanlı canlı görüntülenen makyajlı Renault Megane, geçtiğimiz Cenevre Fuarı’nda karşımıza çıkan yeni Clio ile benzer yanlarının olması elbette aşikar. Nitekim arka stop grubu özellikle casus fotoğrafları dahi olsa, ilk bakışta ” bu bir Clio’mu? ” sorusunu elbette sordurmuyor değil.

Ön aydınlatma grubu, siyah bant çerçevelerle kapatılmış olsa da, Kadjar’ın render görüntüleri ve casus görüntülerini hatırlayanlarınız varsa, çok bir fark olacağını açıkçası düşünmüyoruz. Ayrıca yeni Clio’nun ön yüzünü de elbette ister istemez göndermeler yapılacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Asıl ilgimizi çeken nokta ise, bunca elektrikli ünitelerin ve plug-in hybrid kombinasyonlarının olduğu bu pazarda, Renault markasının nasıl hareket edeceği. Mitsubishi Renault Nissan ittifakı ile PHEV versiyona kesin gözüyle bakılırken, Renault Mercedes 1.33 litrelik ünite kombinasyonun, bu araçta yer alabileceği yurt dışı kaynaklar tarafında dile getirilmekte.

OKUMADAN GEÇMEYİN;

Renault Captur yeni nesil 1.33 litrelik ünite ile gelecek

Ülkemizde izlenecek yol kısa vade de yüzleri güldürmeyecek olsa da, en geç 2020 yılı içerisinde makyajlı Renault Megane’ın gün yüzüne çıkacağını, 2022 yılında ise Plug-in Hybrid kombinasyonuna yer verileceğini şimdiden belirtmiş olalım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin