Premium otomobil markası Lexus, üstü açılabilir Convertible Concept aracı ile meraklı gözleri üzerinde toplamaya devam ediyor.

LC Coupe ile aslında tüm dikkatleri üzerine çeken Lexus, LC Convertible aracı ile meraklı gözleri şaşırtmaya devam edecek. LC coupe’nin sanatsal bir yansıması olan bir açık hava roadster’ı olan Convertible Concept’in tasarım amacı “nihai güzelliğin” ifadesi.

Marka tarafından “LC Convertible konsepti üzerindeki her çizgi, duygusal bir tepki uyandırmak için çizildi. Her açıdan çarpıcı bir tasarım olan LC Convertible konsepti, Lexus serisinin tamamı için ilham verici bir halo aracı olarak yer almakta” ifadelerini paylaşırken, gelecekte yer alacak Lexus modelleri içinde bir kılavuz olacağının bir ifadesi olduğu marka tarafından iletilen bir diğer detay olduğunu belirtebiliriz.

Aracın tasarımsal görsel çekiciliğine ek olarak, Lexus LC Convertible konsept aracı sürücüleri ve yolcuları, her ihtiyaca hitap eden bir kabinin cazibesiyle çektiğini belirtebiliriz. Özel koltukların tasarımı ve ambiyansı/atmosferi tamamlayan kapı kolu gibi ince detayların, aslında araç içerisindeki kalite algısını ne denli yukarı taşıdığını ne bir şekilde görebiliyorsunuz.

Aracın boyutlarına baktığımızda özellikle 1340mm yükseklik oldukça dikkat çekici. Ayrıca 4770mm uzunluk ve 1920mm genişlik, aracın sportif kaslı ve heybetli yapısını açıklar nitelikte olduğunu belirtmekte fayda var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin