Zamlar 1 Ocak 2018’den itibaren geçerli olacak

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; 1 Ocak 2018’den itibaren geçerli olmak üzere, Boğaz köprüleri ve otoyol geçiş ücretlerinde araç sınıflarına göre ortalama yüzde 10 ila yüzde 25 arasında değişen oranda zam yapıldı. Boğaz Köprülerinden otomobil geçiş ücreti 7 TL’den 8,75 TL’ye çıkarıldı. Motorsikletler için ise ücretlerde bir değişiklik yapılmadı.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“Otoyol ve Boğaz Köprülerinin geçiş ücretleri 1 Ocak 2018 Pazartesi günü saat 00:00’dan itibaren geçerli olmak üzere yeniden düzenlenmiştir. Daha kısa sürede ekonomik, güvenli ve konforlu ulaşım imkânı sağlayan erişme kontrollü otoyolların ve Boğaz Köprülerinin, uzun yıllar hizmet vermek üzere servis ömürlerinin uzatılması bakım-onarımlarının düzenli olarak yapılabilmesine bağlıdır. Bu amaçla ücretli hizmet veren otoyollar ve 15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinde 1 Ocak 2017 tarihinden beri uygulanmakta olan geçiş ücretlerinde yeni bir güncelleme yapılmasına karar verilmiştir.

Yeni fiyat ayarlaması uygulaması; daha önce yapılanlara göre farklılıklar içermekte olup araç sınıflarına ve coğrafi bölgelere göre geçiş ücreti tarifesi yöntemi benimsenmiştir. Yeni fiyat ayarlamasında büyük şehirlerde toplu taşımayı özendirerek trafik sıkışıklığını azaltmak ve bunun sonucunda zararlı emisyon salınımını minimize ederek çevreyi korumak da hedeflenmiştir….

…Boğaz Köprüleri ve tüm otoyollarda 6. sınıf motosiklet ücretlerinde artış yapılmamış olup bu sınıfta 2017 yılı ücretleri uygulanmaya devam edilecektir. Buna göre; Boğaz Köprülerinde otomobil geçiş ücreti ise 8,75 TL, otoyollarda otomobil için en düşük geçiş ücreti 2,5 TL, en yüksek geçiş ücreti 25 TL olarak belirlenmiştir. Araç sınıflarına göre Boğaz Köprüleri ve otoyol geçiş ücret tarifesi Karayolları Genel Müdürlüğünün internet adresi www.kgm.gov.tr’de duyurulacaktır.”

 

2 YORUMLAR

 1. Hadi yorum yapalım. Kendi paramız yok diyerek köprüyü elaleme yaptırıp yıllar boyu bizden kat be kat fazlasını almalarını sağlıyoruz. Ancak milyarlarca liramızı suriyeden gelenlere harcayıp ülkemizi ekonomik sıkıntıya sokuyoruz. Onlar ise suç işlemeyi meslek ediniyorlar. Verilen zam yapılan zamlarla 10kat geri alınıyor

 2. Şimdiye kadar kim yeni yılda zam yapmadaki bu da bundan sonra gelende zam yapacak bize düşen çok çalışmak üretimi ve eğitimi artırmak .
  Eğitim Den sonra demokrasi gelir
  Bir birimizin moralini bozmayalım bak şu an geçti gelecek nedir bilen varmı
  Suriye konusu bizim için çok önemli kimse enayi değil boş yere para harcamaz Suriye tarihini okursan ğöreceksin cumhuriyet kurulurken verdiği maddi manevi desteği
  Ve bizim onları Ankara anlaşmasıyla terkettiğimizi
  Burnumuzun dibinde Türkiye yi parçalamak için uğraşanlara karşılık vermek zorundayız
  Suriye halkı bizim halkımız bizim insanımız çıkarlarımızda bu yardımı gerektiriyor inşallah sonuç Türkiye ye hayırlı olacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin