New York Otomobil Fuarı’nda performans modelleri arasında yer alan Kia Stinger GTS, sadece 800 adet üretiliyor olacak.

İlk olarak konsept haliyle 2011 yılında karşımıza çıkan Kia Stinger, 2017 yılından bu yana seri üretim haliyle çoğunluk bir kitlenin dikkatlerini üzerine çekmeyi başarmıştı. Bu sportif kompakt lüks sedan bu kez sınırlı sayıda üretilecek olan GTS versiyon ile New York Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkmış durumda.

Sadece 800 adet olarak üretileceği belirtilen Kia Stinger GTS, özel jant ve renk seçeneklerinden ziyade, tekrardan geliştirilen 4 çeker ve arkadan itiş sistemiyle koleksiyonerlerin dikkatini üzerine çekecek gibi görünüyor.

Özellikle sürüş modlarında yer alan bazı detaylar, bir çok kimsenin dikkatini çekecek nitelikte. Şöyle ki; Comfort moda alındığında araç gücünün %60’ını arka tekerleklere aktarırken, Sport modda ise bu oran %80 olarak belirlenmiş. Bir diğer mode olan drift modda ise bu oran %100 olarak belirlenmiş. Bu da aracı drift mode konumuna aldığınızda, tüm gücü arka tekerleklere aktarıldığı anlamına geliyor.

Kaputunun altında ise 3.3 litrelik V6 ünite 365hp güç üretirken, 8 kademeli otomatik şanzıman kombinasyonu aracın gücünü 4 tekerden yere aktarıyor olacak. Arkadan itişli versiyona da yer verilecek modelin tavsiye edilen fiyatı 4 çekerli versiyon için 46.500$ olarak belirlenirken, arkadan itişli versiyon ise 44.000$ olarak belirtilmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin