Diğer bir adıyla Drone olarak bilinen insansız hava aracı, Amazon ile gelen farklı bakış açısını bu kez Hyundai test edecek gibi gözüküyor.

Bir çok firma uçan arabalar gibi teknolojilere günümüzde kafa yorarken, Hyundai farklı bir bakış açısından konuyu ele alarak, yüksek çözünürlüklü haritalar ve operasyonlar için Top Flight Technologies firmasına yatırım yaptığı belirtildi.

Yüksek çözünürlüklü 3D harita modellemelerini, uçan otomobillerin ileride muhakkak kullanacağını ön gören Hyundai, aynı Amazon modellemesinde olduğu gibi konuya farklı bir bakış açısı kazandırmış durumda.  Hatırlayacağınız üzere bir çok kimsenin bildiği ünlü alışveriş sitesi Amazon.com, teslimatları drone ile teslim etme gibi oldukça farklı bir yola başvurmuş. Öyle ki gerekli izinleri de sağlamıştı. 4 kilo ağırlık ve 2 saatlik uçuş mesafesine göre çalışmalarına devam eden firma, Hyundai tarafına ilham vermiş olacak ki, kargo ve nakliyat konularında da neler yapılabileceği konuşulmaya başlandığı belirtiliyor.

Hyundai CRADLE Başkan Yardımcısı John Suh yaptığı açıklamada, “Quadcopters için daha uzun süreli uçuşun zorluklarını çözmenin yanı sıra Top Flight, Hyundai’nin gelecekteki işinde yararlı olabilecek hava lojistik ve haritalama da yeni çözümler sağlamak için gerekli teknolojileri geliştirdiğini “Hyundai Motor, Hyundai’nin mevcut ve gelecekteki stratejik düşüncesiyle uyumlu yıkıcı teknolojiler geliştiren şirketlere yatırım yapmaya devam ediyor” açıklamasında bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin